Telli kuuülevaated


Kontakt:

Tel: 664 4205
Faks: 664 4201
E-mail: info@avaron.com

Aadress:
Narva mnt 7D
B-korpus
10117 Tallinn
(Sissepääs siseõuel)

Avaroni Privaatportfelli Fond ost/müük

Avaroni fondide osakuid saab osta ja müüa kodupanga internetipanga, kliendihalduri või pangakontori vahendusel igal tööpäeval. Fondi ostuks ei ole vaja sõlmida Avaroniga eraldi lepingut. Investeerimisel on miinimuminvesteering 100 eurot. Enne fondi investeerimist tutvuge fondi dokumentide ja riskihoiatusega.

 

Kõige soodsam ja lihtsam on osta fondiosakuid läbi Swedbanki.  
 
PankVäärtpaberikonto  avamise tasuÜhekordne ostu/müügi teostamise tasuFondiosakute hoidmise tasu (iga-aastane) Lisainfo
Swedbank   Eraisik tasuta (internetipangas), 25 eurot juriidiline isik (ainult pangakontoris)1,5 eurot (ost),
5 eurot (müük)
Tasuta (Avaroni fondid).
Teiste väärtpaberite eest ning tühja konto eest võtab pank tasu (tühja väärtpaberikonto hoidmise tasu 0,8 eurot eraisik, 5 eurot juriidiline isik)
Tehinguid saab teostada internetipangas (juhised allpool).
LHV 
Tasuta1% tehingusummastTasutaTehinguid saab teostada internetipangas (juhised allpool).
SEBTasuta3,2 eurotVastavalt  investeeringute  mahule, panga  hinnakirja põhineEsmane ost tuleb teha  pangakontoris või kliendihalduri vahendusel. Seejärel saab juurde osta ja maha müüa ka internetipanga vahendusel.
LuminorTasuta3,2 eurot (väärtpaberiülekanne  
makse vastu)
Vastavalt  investeeringute  mahule, panga  hinnakirja põhineTehinguid saab teostada vaid privaatpanganduse klient kliendihalduri vahendusel.


Tehingu tähtaeg ostul: Kui sisestate fondi ostutehingu tööpäeval enne kella 11.00, fikseeritakse tehingu hind järgneval tööpäeval ning sel päeval laekuvad osakud ka Teie väärtpaberikontole. Kui sisestate tehingu peale 11.00 või puhkepäeval, lükkub hinna fikseerimine ja osakute laekumine ühe pangapäeva võrra edasi. 

Tehingu tähtaeg müügil: Fondiosakuid on võimalik müüa iga päev, teatades sellest kas 7 või 30 kalendripäeva ette. Vaikimisi täidame orderid 30-päevase tähtajaga. Kui soovite fondiosakuid müüa 7-päevase tähtajaga, siis palun andke sellest peale müügitehingu sisestamist teada e-posti aadressile invest@avaron.com (7-päevase etteteatamise puhul rakendub lunastustasu 1,5% tehingu väärtusest, 30-päevase etteteatamise puhul tasu ei ole). Müügikorraldustest laekub raha ooteaja möödumisele järgneval kolmandal tööpäeval.

Fondi ostmine läbi Swedbanki internetipanga

Sisenege internetipanka. Seejärel kontrollige, kas Teil on juba väärtpaberikonto avatud (99-ga algav). Kui jah, liikuge kohe edasi fondi ostmisele.

Väärtpaberikonto avamine. Eraisik saab konto avada internetipangas (juhised allpool), juriidiline isik peab konto avamiseks pöörduma pangakontorisse. 

Konto avamiseks internetipangas vajutage ülevalt menüüst „Investeerimine, säästmine". Seejärel vajutage vasakul oranžina kirjutatud „Minu portfell" alt „Uus väärtpaberikonto". Ekraanil paremal vajutage „Ava väärtpaberikonto", seejärel pange paika oma konto sätted ja „Nõustu". Kindlasti jälgige, et üleval oleks õige teenindav arvelduskonto, kui Teil neid on mitu. Vajutage „Edasi portfelli".

Fondiosakute ostmine. Fondiosakuid saab osta nii era- kui ärikliendi internetipanga kaudu.

Erakliendi internetipank: Vajutage ülevalt menüüst „Investeerimine, säästmine". Seejärel vajutage paremal oranžina kirjutatud „Kogumine läbi fondide" alt „Fondid" ning seejärel valige ülal paremas nurgas olevatest valikutest „Tehingud fondiosakutega". Seejärel vajutage lehe keskel „Fondiorder" all olevale nupule „Soovin fondiorderit teha" ja kirjutage fondi nimetuse kohale „Avaroni Privaatportfell" ja vajutage „Otsi" ning seejärel vajutage „Ostan". Kirjutage „Investeeritav summa" täissummana (fondiosakud laekuvad Teile kontole komakohtadega) ning vajutage „Kontroll". Vajutage „Kinnitan orderi" ja seejärel vajutage „Portfelli". 

Ärikliendi internetipank: Vajutage ülevalt menüüst „Hoiustamine ja investeerimine". Seejärel vajutage keskel oranžina kirjutatud „Väärtpaberid" alt „Fondirder" ja kirjutage fondi nimetuse kohale „Avaroni Privaatportfell" ja vajutage „Otsi" ning seejärel vajutage „Ostan". Kirjutage „Investeeritav summa" täissummana (fondiosakud laekuvad Teile kontole komakohtadega) ning vajutage „Kontroll". Vajutage „Kinnitan orderi" ja seejärel vajutage „Portfelli".

Edaspidi saate fondiosaku hinda ja oma investeeringu väärtust jälgida Swedbanki internetipangast.

Fondi ostmine läbi LHV internetipanga

Sisenege LHV internetipanka ning valige „Raha kasvatamine“ alt „Fondiosakute ost-müük“. 

Väärtpaberikonto avamine. „Vali fondiosak“ - valige menüüst Avaroni Privaatportfelli Fond ning kirjutage vaid „Summa“ täisarvus, mille eest soovite fondiosakuid osta. Kui Teil ei ole veel väärtpaberikontot avatud, küsib süsteem, kas soovite avada „EVK kontot“. Märkige linnuke, et soovite. Seejärel tuleb teade, et konto on avatud numbriga 99. Kui Teil on juba väärtpaberikonto avatud, liikuge edasi fondiosakute ostmisele. 

Fondiosakute ostmine. Valige „Raha kasvatamine“ alt „Fondiosakute ost-müük“. "Vali fondiosak“ - valige menüüst Avaroni Privaatportfelli Fond ning kirjutage vaid „Summa“ täisarvus, mille eest soovite fondiosakuid osta. Vajutage „Eelvaade“ ning „Kinnita“ tehing. Seejärel on ostutehing tehtud ning fondiosakud laekuvad Teie väärtpaberikontole 2-3 päeva jooksul. Saatke meile e-post aadressile info@avaron.com, et olete tehingu teostanud. Seejärel saame Teid lisada fondi igakuise ülevaate saajate nimekirja. 

Edaspidi saate fondiosaku hinda ja oma investeeringu väärtust jälgida Swedbanki internetipangast.

Fondi ostmine läbi kodupanga kliendihalduri või pangakontori

Muudes pankades on võimalik Avaroni fondide osakuid osta vaid kliendihalduri või pangakonto vahendusel. Selleks palun võtke ühendust oma kodupangaga ning teatage:

"Soovin osta Avaroni Privaatportfelli Fond B osak, ISIN koodiga EE3500100922, x summa eest". Seejärel teostab kliendihaldur või teller Teie tehingu ning fondiosakud laekuvad Teie väärtpaberikontole. Kui Teil ei ole avatud väärtpaberikontot, siis paluge, et kliendihaldur või teller avaks selle. 

Oluline riskihoiatus

Avaroni fondidesse investeerimisega kaasnevad mitmesugused riskid (näit aktsiaturgude risk, valuutarisk jt), mis võivad mõjutada investeeringu tootlust ja mida on pikemalt kirjeldatud prospektis. Fondide tegevus võib tuua nii kasumit kui ka kahjumit ja investorile ei ole fondi paigutatud rahasumma väärtuse säilimine ega kasvamine garanteeritud. Mineviku tootlus ei ole garantiiks ega viita tootlusele järgnevatel perioodidel. Fondide investeerimispoliitikast tulenevalt võib osaku puhasväärtus tugevasti kõikuda, mistõttu peaks investoril olema pikaajaline investeerimisperspektiiv (vähemalt 5 aastat). Investoril, kes fondi raha paigutab, peaks olema eelnevaid kogemusi finantstoodetega ning teadmised finantsturgude toimimisest. Enne investeerimist lugege tähelepanelikult fondi tingimusi, prospekti ja viimast aasta- või poolaastaaruannet.