Avaroni võlakirjaportfelli eesmärk on kasu lõigata kõrgetest intressimääradest, investeerides kõrge tootlusega võlakirjadesse (high-yield) peamiselt Euroopas, fookusega Baltikum ja Skandinaavia. Avaron ja Avaroni grupi ettevõtted on 2,8 miljoni eurose investeeringuga portfelli suurimad investorid, olles investoritega samas paadis.

Kristel Kivinurm-Priisalm

Kui soovid võlakirjaportfelli kohta lähemat infot, palun võta minuga ühendust:

Kristel Kivinurm-Priisalm 
Investeerimisnõustaja

511 2242
invest@avaron.com

Miks on võlakirjadesse investeerimine just täna huvitav?
Vaata või kuula:

Vaata Youtube'is Kuula Spotify's Kuula Soundcloud'is

Võlakirjaturul on väga atraktiivne investeerimisvõimalus tootlusega 8%+ aastas. Viimati oli võlakirjade tootlus sel tasemel kümme aastat tagasi, kui välja arvata korraks kevadel 2020 Covid-19 kriisis. Ettevõtted emiteerivad uusi võlakirju praegu tasemel 7-10%.

Praegu on parim hetk üles ehitada kõrge intressitootlustega portfell, sest inflatsioon on tipnenud ja keskpangad intresside tõstmisega lõpusirgel. Seega on oluliselt vähenenud risk, et võlakirjade hinnad langevad tõusvate intresside tõttu. Ettevõtted emiteerivad uusi võlakirju tasemetelt 7-10%, mis võimaldab üles ehitada soodsa riski-tulu suhtega portfelli.

Keskpankade intresside langetamise otsused võimaldavad investoril teenida lisatootlust. Eeldades, et võlakirjade riskitase ja investorite turunägemus jäävad samaks, siis langevas intressikeskkonnas tõusevad võlakirjade hinnad.

Praegu on võlakirjad huvitavam investeering kui pangadeposiit või korteri ost. Pangad pakuvad 4%-list deposiiditootlust ja korteri ostul on võimalik teenida 4-5% renditootlust. Arvestades Eesti kõrget inflatsioonitaset, raha ikkagi neis põleb ja ostujõudu lähiaastail ei kasvata. Võlakirjadesse investeerimine on küll pangadeposiidist kõrgema riskiga, aga aitab raha väärtust täna säilitada ja kasvatada. Intressitasemete languse korral saab võlakirjainvestor veel lisavõidu, mida deposiiti raha paigutamisel ei saa. Kinnisvara aga on uuesti huvitav hetkest, kui hinnad teevad läbi languse või renditase tõusu.

Võlakirjade kõrge intressitase kaitseb investorit turu langusel. Kui majanduslanguse korral peaksid turud kukkuma, pehmendab kõrge intressimakse, mis võlakirjadel täna on, investori portfelli tootlust. Ajalooliselt on võlakirjaturud võrreldes aktsiaturgudega kiiremini taastunud allamüükidest.

Avaronil on võlakirjadesse investeerimisel pikk kogemus ja tugev meeskond. Võlakirjaturgudele oleme investeerinud 15+ aastat ja aktsiaturgudele 25+ aastat, omades pikaajalist investeerimiskogemust.

Võlakirjaportfelli eelis, võrreldes ise võlakirjade ostmisega, on ligipääs võlakirjaturgudele, hajutatud portfell ja professionaalne juhtimine. Portfell on hajutatud erinevate võlakirjade, sektorite ja riikide lõikes. Avaronil on ligipääs uutele võlakirjaemissioonidele, mis info puuduse või miinimuminvesteeringu tõttu jäävad erainvestoritele kättesaamatuks. Esmaemissioonides on tihti võlakirjade tootlused kõrgemad kui järelturul, mistõttu on oluline omada informatsiooni uute emissioonide kohta. Eelkõige aga võidab investor portfelli investeerimisega isiklikku aega, sest ettevõtete analüüsimise töö teeme ära meie.

Investeeri Avaroni võlakirjaportfelli

Võlakirjade portfelli saad investeerida summaga alates 50,000 eurot. Kui soovid investeerida väiksema summa, siis soovitame Sul investeerida Avaroni Privaatportfelli Fondi. Nimelt on üle 60% Avaroni Privaatportfelli Fondi portfellist investeeritud just kõrge tootlusega võlakirjadesse, mille aastane tootlus on 9%. Avaroni Privaatportfelli Fondi kohta saad lugeda lähemalt siit. Fondi on väga lihtne investeerida läbi Swedbanki ja LHV internetipanga – siit leiad õpetuse, kuidas investeerida.

Võlakirjad on täna tulusamad kui kinnisvara või dividendiaktsiad

All joonisel on näha, et kõrge tootlusega võlakirjadesse investeerimine on täna palju tulusam kui osta Tallinnas rendikorter või investeerida dividendiaktsiatesse. 

Varaklasside tootlused